Skip to main content

Jestem psychologiem, trenerem, nauczycielem mindfulness w programach MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction – Redukcja stresu oparta na uważności) oraz MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy – Terapia poznawcza oparta na uważności) certyfikowanym przez The Institute for Mindfulness – Based Approaches z siedzibą w Bedburgu.

Formalną, intensywną praktykę uważności rozpocząłem na początku lat dziewięćdziesiątych w Wielkiej Brytanii. W 1995 roku ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Brałem udział w pierwszym w Polsce procesie szkoleniowym certyfikującym nauczycieli mindfulness.  Od tego czasu przeprowadziłem blisko 200 edycji programów rozwijających uważność, z czego większość stanowiły ośmiotygodniowe programy MBSR i MBCT. Miałem możliwość poznawać i pogłębiać mindfulness w wielu miejscach na świecie między innymi w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Tajlandii i Sri Lance.  Praktykując spędziłem kilkanaście miesięcy w różnych klasztorach buddyjskich tradycji leśnej w Azji, Europie i Ameryce.

Jednym z efektów moich podróży i uczenia mindfulness są książki:

„Wgląd. Buddyzm, Tajlandia, ludzie” oraz „Mindfulness znaczy sati. 25 ćwiczeń rozwijających mindfulness”.

Jednak najważniejszym elementem mojej pracy jest dzielenie się doświadczeniem i propagowanie uważności w oparciu o bezpośredni kontakt z ludźmi. Prowadziłem zajęcia poświęcone mindfulness w grupach otwartych i zamkniętych, stacjonarnych, wyjazdowych oraz online. W ciągu ponad dwudziestu lat pracy z grupami  przeprowadzałem także zajęcia dla różnych organizacji, wśród których były między innymi Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Wyższa Szkoła Bankowa, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Komisja Europejska, Faurecia, Ultimo, Volvo, Infor, EY, Deutsche Bahn, Google, 3M, Brainhub, ING i wiele innych.